Dom czy mieszkanie?

grey-split-foyer-wslab-rock-trim-1282174-m

dom i mieszkanie
tarasy

Udało się – zdobyliśmy fundusze na nasze wymarzone gniazdko. Teraz należy się jedynie zastanowić, co wolimy, co lepiej zaspokaja nasze potrzeby – domek czy mieszkanko?Dom i mieszkanie, każdy ma swoje wady i zalety, z całą pewnością zaletą domów są tarasy z drugiej strony mieszkania w centrum krakowa dają nam niesamowite możliwości mieszkania w centrum pięknego miasta.

Z mieszkaniem mamy ten plus, że nie martwimy się o opał, o teren zielony, nie musimy wymieniać rur na własną rękę, ktoś za nas dba o wywóz śmieci, mamy mniej obowiązków. Mając dom musimy kupić drewno, porąbać je, pamiętać, żeby dołożyć do pieca, przystrzyc trawnik, zadbać o ogrodzenie, odśnieżyć podjazd itd. Jednak aby znaleźć idealne mieszkanie dla siebie, musimy poświęcić trochę czasu, nikt nie zbuduje bloku czy apartamentowca specjalnie dla nas.

Do tego nie zrobimy głośnej imprezy bez uprzedniego wyciszenia ścian lub podania środka nasennego sąsiadom 😉 Mając własny dom mamy większą swobodę, nikt nas nie podsłuchuje zza ściany, nikt nie chodzi nad głową o trzeciej nad ranem, możemy zaopiekować się dużym psem bez obaw, że będzie ujadał w środku nocy budząc cały blok. Dzięki temu również mamy okazję spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, zadbać o ogródek, i – co najważniejsze – architekt z chęcią urzeczywistni nasze marzenia co do wyglądu domku zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.