Dom, czy mieszkanie?

painted-facade-1422756-mWiele rodzin z dziećmi staje w pewnym momencie przed pytaniem, czy kupić większe mieszkanie, czy może warto zainwestować jednak w dom na obrzeżach miasta tak czy owak mieszkanie i dom są niezbędne do wygodnego życia. Nowe mieszkania mają tą zaletę że są w lepszej zazwyczaj lokalizacji niż domy, z drugiej strony budowa domów pod miastem powoduje że te tereny się rozwijają.

Każda z tych opcji posiada zarówno zalety, jak i wady i rodzina musi przeanalizować obie propozycja pod kątem, która w ich przypadku będzie po prostu lepsza. Kupno większego mieszkania w centrum miasta na pewno będzie dobre z punktu widzenia logistycznego. Jest zapewniony dostęp do środków komunikacji publicznej, blisko znajdują się szkoły i przedszkola dla dzieci, a gdzieś w okolicach domu na pewno znajduje się jakiś park z piaskownicami i placami zabaw.

 

Co więcej, codzienne dojazdy do pracy rodziców również nie są zagrożone, ponieważ można zostawić samochód na przydomowym parkingu i pojechać tramwajem, nie martwiąc się o uporczywe korki. Co więcej, w bloku mieszkają sąsiedzi, którzy zawsze chętnie rzucą okiem na nasze mieszkanie w ramach sąsiedzkiej przyjaźni, gdy pojedzie się na krótki weekend nad morzem z dziećmi. Z drugiej jednak strony, ci sami sąsiedzi mogą być wielbicielami głośnej muzyki, licznych remontów i generalnie być osobami, którzy potrafią uprzykrzyć życie innym.